Týrané ženy a deti

Autor: Simona Hudá | 4.1.2014 o 11:20 | (upravené 4.1.2014 o 11:26) Karma článku: 7,84 | Prečítané:  380x

Osudy týchto žien sú ťažké , smutné , pre mnohých nepredstaviteľné, nehovoriac o deťoch ktoré si často ani neuvedomujú čo sa vlastne deje. Priznávam , ani ja som sa nikdy nad tým ani len nepozastavila. Prečo ? Lebo o takýchto problémoch v rodinách sa hovorí málo , tieto ženy sa o tom takmer nikdy s nikým nerozprávajú . Opäť si kladiem otázku, prečo asi ? Odpoveďou by možno mohlo byť - zo strachu .

 

Asi sa pýtate, ako som sa vôbec dostala k niečomu takému a prečo o tom ja, mladá a neskúsená, vôbec píšem . Chodila som na školenie, ktorého úlohou bolo naučiť sa niečo v praxi. Mojim projektom bolo spríjemniť aspoň jeden deň týmto týraným ženám a deťom. Tento nápad mi vnukla jedna skvelá pani učiteľka z mojej školy a na projekte som pracovala s tímom úžasných ľudí bez ktorých by som to sama nezvládla. Pracovať na niečom takom bola pre mňa veľká česť a skúsenosť do života na ktorú nikdy nezabudnem. Viem, možno si niekto povie že tým, čo sme spravili predsa život týmto ženám nezlepšíme ani nezmeníme .. áno, to je pravda, ale aspoň sme im ho spríjemnili. V tento deň bolo pre nich pripravené občerstvenie, hudba, ženy sa medzi sebou porozprávali a mali možnosť dať sa učesať a namaľovať . Za ten čas čo sa venovali sami sebe , bolo postarané o ich detičky , mali pripravený zábavný program a rozdávali sa im sladkosti a malé drobnosti. Aby som nezabudla, spolupracovali sme aj s rehoľnými sestrami, ktoré nám poskytli priestor a týmto ženám sú často psychickou podporou .


Tieto ženy majú u mňa jeden veľký obdiv za to , že sa aj napriek ťažkému osudu a krutej minulosti dokážu ešte usmievať . Keby sa len tieto ženy nebáli o týchto problémoch hovoriť viac, všetko by bolo možno lepšie. Je mi jasné, že je ľahké hovoriť to a ťažšie je, aby to tak bolo aj naozaj. Aj pre mňa osobne je ťažké vžiť sa do ich situácie. Verím však, že mnoho žien v sebe ten strach prelomí a naberie odvahu podeliť sa so svojimi problémami a odísť od človeka, ktorým je týraná.


Z rozhovorov s rehoľnými sestrami som pochopila, že odísť od tyrana nie je naozaj také jednoduché. Ženy sú citlivé bytosti a ten šok z toho že ich možno vysnívaný manžel je zrazu tým, ktorý jej ubližuje je priveľký na to, aby bolo možné s ním niečo urobiť . Možno sa boja práve toho, že keď to niekomu povedia dočkajú sa jedine ak výsmechu , možno toho že ich deťom bude chýbať otec, možno je v tom citové vydieranie, možno... môžme len hádať, je to individuálne .


Dúfam , že sa mi ešte niekedy naskytne príležitosť týmto ženám nejak spríjemniť deň a prajem si, aby nezabúdali na to, že existuje mnoho organizácií a ľudí ktorí sú im ochotní pomôcť :-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Zatmenie Slnka z paluby lietadla, pozrite si najkrajšie zábery

Milióny Američanov sledovali zatmenie Slnka.


Už ste čítali?