Cestovanie :-)

Autor: Simona Hudá | 18.8.2015 o 16:32 | (upravené 18.8.2015 o 17:22) Karma článku: 3,88 | Prečítané:  835x

Dnes by som chcela napísať pár slov o cestovaní, vplyvu na nás ľudí a naše okolie. Každý kto miluje cestovanie tak ako ja, určite pochopí o čom hovorím :)

Cestovanie je podľa mňa veľmi podstatná súčasť života. Prečo? Pretože každá cesta vo Vás zanechá nejakú novú skúsenosť, nové pocity, rozšíria sa vaše vedomosti, zmení sa pohľad na život, zmeníte sa vy. Možno si to spočiatku ani len nevšimnete, ale je to tak. Budete iní práve vďaka ľudom kt. na týchto cestách stretnete. Každý z nich vám odovzdá niečo, čo ste doteraz nepoznali. Ľudia rôznych kultúr a rás.

Keby každému z nás na tejto planéte okolnosti dovolili cestovať, spoznávať týchto rozličných ľudí z rôznych kútov sveta, možno by nebola vo svete toľká nenávisť, nepokoje a vojny. Možno by sa ľudia chápali a mali sa navzájom viac radi. Práve kvôli tomu, že by každý mal možnosť nazrieť do toho ich sveta a opačne. Viac by sme pochopili jeden druhého, videli svet aj očami toho druhého. Podľa môjho názoru, čím viac ľudí by to robilo, tým menšia bariéra by nastala medzi ľuďmi. Už by to nebolo len- kresťan, moslim, žid... alebo - Slováci, Maďari, Rusi... Ale MY, ľudia.

Takže prejdem k ďalším dôvodom. Cestovanie vám otvorí oči v mnohých veciach. Dozviete sa určite veľmi veľa o sebe samých, o tom kým momentálne ste a kým chcete v skutočnosti byť.

V každej krajine budete mať možnosť spoznávať a ochutnávať aj rôzne druhy jedál. Jedlá o ktorých ste možno nikdy nepočuli, nikdy ste ich nevideli, ale po tom ako ich ochutnáte ich budete chcieť jesť znovu a znovu. Svet ponúka kopu možností v každom smere. Treba sa im len otvoriť :)

Čo je taktiež dôležité, uvidíte krásne miesta kt. sa navždy uložia vo vašom srdci a zanechajú hlbokú stopu.

Na záver chcem dodať citát: O dvadsať rokov budete väčšmi sklamaní tým, čo ste neurobili ako tým, čo ste urobili. A preto odhoďte záchranné kolesá. Vyplávajte z bezpečného prístavu. Zachyťte do plachiet nový vietor. Skúmajte. Snívajte. Objavujte. Mark Twain

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?